SIK SORULAN SORULAR

Dış Mekan Çekim Nedemek ?

Düğün günü çiftlerin stüdyo dışında daha önceden beraberce kararlaştırılan mekanlarda fotoğraflarının çekilmesi açık hava veya kapalı mekanlarda bir villa bahçesi yada bir göl kenarı veya özellikle çiftler için değerli bir mekan ilk tanıştıkları bir kafeterya olabilir okudukları okul olabilir onlar için değerli herhangi bir yer yada şehrin güzel yerlerindeki  çekimler

Sizin için Düğün fotoğrafı Çekimi ne demek ?

Bizce düğün fotoğrafı çekim hizmeti belgesel düğün fotoğrafçılığı , düğün hikaye anlatımı yada özel gün fotoğrafçılığı adında tanımlamalardır. Bizim için hepsi sizlerin tercihlerine göre değişecek çekim periyotlarıdır bazen sponten çekimler yaparken bazen kurgusal çekimler bazende photo journalist fotoğrafları çekmek sizlerin daha çok beğenisini alacaktır.

Web Sitenizin adında anlaşıldığı gibi sadece Eskişehir demi çekimler yapıyorsunuz ? 

Tam aksine  Eskişehir li fotoğrafçıyız ama Türkiyenin her yerinde çekim de yapıyoruz hatta çağırırsanız balayınızı Maldivler de yaparsanız  oraya dahi geliriz dermişiz :)

Düğün gününde  neler yapacağımızı nasıl programlıyoruz.

Bizler mutlaka böyle önemli bir gün için olup bittiye gelmemesi için mutlaka düğünden en az bir hafta önce sizin programınızı  öğreniyoruz neler yapacaksınız saatleri not alıyoruz birlikte bir beyin fırtınası yaparak daha neler yapılırlar üzerinde duruyoruz. 

Düğün  Fotoğrafçısını kaç ay öncesinde tanıyalım ?

Düğün hazırlıkları takvimizde yazdığı gibi fotoğrafçınızı en az dört ve altı ay öncesinde tanımaya başlamalısınız Facebook sayfasını  da yada web sitesinde güncel fotoğraflarını takip etmeniz sizin işinize yarayacaktır.  Tarzı çekimleri trendleri size uygun olup olmadığını anlamanız zamanınızı alacaktır.  Mutlaka sıcak temasa geçerek yüz yüze görüşmenizde fayda vardır nede olsa fotoğrafçıda insandır o ilk anda elektriği almalısınız kendisinden yada takip etmelisiniz kendisini. 

Düğün albümü düğün gününden öncede çekilebilirmi?

Genellikle düğün günü fotoğrafını düğün günü çekmek o heyacanı ve duyguyu anlatır ama bazen  o kadar yoğun bir programları olur ki gelin ve damadın  o güne bir iki saat dahi olsa fotoğrafa zamanları olmayabilir. Bu tarz durumlar için son dönemde avrupada çok yoğun ilgi gören trash days yani çöp gün denilen düğün öncesinde gelinin kuaför ile anlaşarak prova sacı adı altında makyaj ve sac yaptırması ile fotoğraflarını çekiyoruz 

Fotoğraflarınızı ekip halindemi çekiyorsunuz ?

Düğün fotoğrafı tekrarı olmayan bir çekimdir tek başına bir fotoğrafçının altından kalkamayacak kadar bazen yoğun gecebilir yada bir anı lens değiştirinceye kadar hızlı yaşabiliriz bu nedenle  çekim için ışıklarımız yedek fotograf makinalarımız lenslerimizi  tutan bir asistanımız mutlaka bulunur   kamera arkasında çekim yapan ayrı bir fotografcı arkadasımız ve  çekimin kamera arkasında video çekimi istenildiği taktirde video kameremanız bizi takip eder

Stüdyo Fotoğraflarında arkaya dış çekim fonlar koyarak çekim yaparmısınız ?

Artık teknoloji ile birlikte her şeyin  mümkün görünse dahi düz gri perde önünde çektiğimiz fotoğrafları arka planda hiç bir şey olmadan sade bir şekilde album hazırlamak inanın olamadığınız Paris deki Eyfel kulesinin önünde çektiğimiz fotoğraf tan çok daha görsel kalitesi  olacağını bilmenizi isteriz. Onun dışında stüdyomuz 3d tasarım hali ile canlı fonlar ile dizayn edilmiştir ışık kurguları ile sizlere çok farklı fotoğraflar çekeceğimize emin olabilirsiniz.